Wierzysz w sukces
to forum jest dla Ciebie


Witamy.

Witamy na nowym forum, które zostało stworzone z myślą najlepszych informacji oraz opini firm.

Zalety tego forum.

  • Najlepsze opinie.
  • Zero SPAMU od SEO.
  • Gwarancja najlepszych opini.
  • Nowe produkty od wiodących firm.

Informacja.

Dzisiaj dla 10 nowych zarejestrowanych użytkownków mamy 10 zaproszeń na seanas filmowy który odbędzie się za tydzień. Zapraszamy.

» więcej informacji

picture

Skalniaki ogrodowe z jakiej firmy skorzystać ?

Skalniaki ogrodowe z jakiej firmy skorzystać ?

Hejka.

Naoglądałam się różnych skalników ogrodowych w Internecie i zachciało mi się takiego w moim ogrodzie. Kłopot w tym, że się na tym nie znam. Od czego powinnam zacząć i skąd mogę czerpać wskazówki?

bogowie4

Posty: 14

 
Natomiast ja od zawsze marzyłam o skalnym ogrodzie. Teraz moje marzenie powoli staje się rzeczywistością. W swoim ogrodzie mam już cztery skalniaki. W przyszłości planuję to jeszcze rozbudować.

Problem polega na tym, iż już teraz brakuje mi na to czasu.

RuFiK

Posty: 26

 
Mój kolega ogrodnik zawsze powtarza mi to jak mantrę, że skalniaki ogrodowe nie muszą wyglądać tak samo. To od ich właścicieli ma zależeć ich kształt, rozmiar, a także forma. To również oni powinni mieć największy wpływ na to, w jakim miejscu będzie się on znajdował.

Gosienka54

Posty: 11

 
Godząc się na stworzenie skalniaka w ogrodzie, nie spodziewałem się, że będzie on wymagał od nas tyle czasu. Co jakiś czas trzeba poobrywać pousychane gałązki, wyplewić chwasty lub dosadzić jakieś kwiaty. Natomiast zawsze kiedy odpoczywam, mam z niego satysfakcję.

AlU

Posty: 20

 
Nikt nie powiedział, iż skalniaki ogrodowe muszą przyjmować taką samą formę. W moim ogrodzie miałam niewiele miejsca, więc postanowiłam zrobić go w kształcie rogalika. Prezentuje się rzeczywiście ładnie.

TomekK

Posty: 26

 
Niby byliny nie należą do wymagających roślin, ale żeby pomóc im w rozroście, powinniśmy sadzić je w lekkiej i co najważniejsze przepuszczalnej glebie. Najgorsza jest chyba glina, czego sam doświadczyłem. Jak było wilgotno, to nie było źle, jednak kilka dni suszy pozbawiły życia rośliny na skalniaku.

Yuri20

Posty: 16

 
Niby byliny nie należą do wymagających roślin, lecz żeby pomóc im w rozroście, winniśmy sadzić je w lekkiej i co najistotniejsze przepuszczalnej glebie. Najgorsza jest chyba glina, czego sam doświadczyłem. Jak było wilgotno, to nie było źle, jednak kilka dni suszy pozbawiły życia rośliny na skalniaku.

miko_poz

Posty: 14

 
W naszym wypadku postawiliśmy tylko i wyłącznie na wyobraźnię. Nasz przydomowy skalniak zrobiliśmy w niecodziennej formie. Mąż wyłożył kamieniami niewysoki murek, pomiędzy ściankami zostawił lukę, w jaką nasypaliśmy ziemi. Potem posadziliśmy tam pnące byliny, najlepiej prezentuje się pochrzyn.

Balto

Posty: 21

 
Metod na skalniaki jest bardzo wiele.

Ja w trakcie tworzenia swojego wzorowałam się na artykułach z http://skalniaki.org oczywiście dokonałam sprytnego połączenia kilku pomysłów w jeden, dzięki czemu udało mi się w końcu osiągnąć ciekawy rezultat.

Reklama

Posty: 17

 
Według mnie skalniaki ogrodowe w interesujący sposób można połączyć z oczkiem wodnym. Naturalnie, aby uzyskać taki zamiar wymagamy sporego ogrodu i stosownej ilości wolnego czasu.

Jednakże warto poświęcić się i zrobić coś takiego, bo wygląda to faktycznie przepięknie. Do utrzymania wody można użyć maty.

Blitz55

Posty: 20